Podotherapeut Tara screende afgelopen weekend als vrijwilliger vele sportvoeten tijdens de Special Olympics 2018 in Groenlo.
Aan dit internationale sportevenement voor mensen met een verstandelijke beperking namen ruim 2.500 mensen uit verschillende landen deel aan 21 verschillende takken van sport. Iedereen mag meedoen en kan winnen, waarmee de organisatie wil bijdragen aan een inclusieve samenleving.
Om te kunnen participeren in de maatschappij en te kunnen sporten is een goed gehoor, zicht en een goede fysieke gesteldheid van essentieel belang. Tara zet zich daar als vrijwilliger voor in en maakt deel uit van de het programma-onderdeel Healthy Athletes, dat de sporters tijdens Special Olympics evenementen op verschillende gezondheidsaspecten onderzoekt en adviezen meegeeft. Maar liefst 170 ervaren specialisten, zoals bewegingswetenschappers, tandartsen, KNO artsen, fysiotherapeuten en podotherapeuten voeren de diverse testen uit bij de deelnemende sporters.
Tara: ‘Dit soort evenementen geven mij altijd enorm veel energie. De atleten die je onderzoekt zijn enorm divers, maar allemaal vrolijk en gemotiveerd! Soms is het advies alleen het recht knippen van de nagels, maar soms ook acuut, als het gevolg van een trauma wat eerder die dag heeft plaats gevonden.’
Over twee jaar, als het evenement op een andere locatie in Nederland wordt georganiseerd, is onze Tara zeker weer van de partij en maakt ook dan weer mobiliteit mogelijk voor wie dit niet (meer) vanzelfsprekend is.