Symposium 'de diabetische voet' in Almelo



Het Kenniscentrum Diabetische Voet van Ziekenhuisgroep Twente (ZGT) in Almelo organiseerde voor de tiende keer een internationaal symposium over deze problematiek. Aan deze lustrumeditie nam een groot deel van de wereldtop op dit vakgebied deel. Specialisten van verschillende mondiale kenniscentra deden op 28 januari mee aan lezingen en workshops. Een dag eerder presenteerden acht jonge Nederlandse onderzoekers hun resultaten aan de internationale deskundigen.
 
In het Kenniscentrum Diabetische Voet van ZGT (met ziekenhuizen in Almelo en Hengelo) werken onder meer chirurgen, gipsverbandmeesters, wondconsulenten, podotherapeuten en dermatologen samen. Het multidisciplinaire ZGT-team ontwikkelde de afgelopen jaren succesvolle preventie- en behandelmethoden die de kans op amputatie bij diabetes aanzienlijk verkleinen. Een voorbeeld hiervan is een voetzoolscanner voor thuisgebruik.

Onze collega's hebben met grote interesse aan het symposium deelgenomen.

Suikerziekte is een volksziekte en het aantal patiënten neemt wereldwijd toe. Nederland telt zo`n 850.000 patiënten. Ongeveer 15 procent van hen krijgt voetproblemen, die uiteindelijk kunnen leiden tot beenamputatie. De helft van alle beenamputaties in Nederland heeft diabetes als oorzaak.


Terug naar nieuwsoverzicht